Narzędzia użytkownika

Narzędzia witryny


wiki:rhel_megaraid

RHEL i Megaraid

Instrukcja instalacji RHEL8 (i lub podobnych) z użyciem sterowników megaraid z elrepo, na przykładzie RHEL 8.8 oraz Dell r710 z kartą raidową:

Na stronie https://elrepo.org/linux/dud/el8/x86_64/ znajdują się obrazy ISO ze sterownikami do kontrolera RAID w formie pliku RPM. W tym wypadku należy pobrać plik https://elrepo.org/linux/dud/el8/x86_64/dd-megaraid_sas-07.719.03.00-3.el8_8.elrepo.iso .

Należy uruchomić konsolę iDraca i zamontować w niej wirtualny CD z obrazem iso RHEL 8.8. Następnie należy uruchomić serwer ponownie, wcisnąć F11 i wybrać uruchomienie z wirtualnego napędu cd-rom.

Po zaznaczeniu Install Red Hat Enterprise Linux 8.x wcisnąć TAB i dopisać inst.dd do parametrów kernela. Potem należy wcisnąć Enter . Instalator RHEL będzie uruchamiał się zwyczajnie do tego momentu. Należy wówczas zmienić obraz iso w wirtualnym cd-rom i wybrać „r” kilka razy, aż do momentu pokazania się płyty opisanej jako OEMDRV.

Należy wybrać dwa razy opcje „1”, a potem opcję „c”.

Kiedy pakietu kmod-megaraid-sas zostanie pobrany z obrazu OEMDRV, trzeba ponownie zmienić plik ISO w wirtualny napędzie cd-rom na instalator RHEL 8. Należy wybrać opcje „r”, aż pojawi się ISO oznaczone jako RHEL-8-8-X-BaseOS… :

Następnie należy wybrać opcję „c”. Instalator wykryje dyski utworzony z puli sprzętowego raida. Można utworzyć na nich partycję i zainstalować system operacyjny. Jako ostatni zostanie zainstalowany dodatkowy pakiet RPM ze sterownikami megaraid.

Powodzenia!

Źródło - częściowo https://www.ibm.com/support/pages/install-red-hat-enterprise-linux-8x-rhel-8-81-82-or-83-systems-sas-controllers .

wiki/rhel_megaraid.txt · ostatnio zmienione: 2023/10/26 20:18 przez lukasz

Wszystkie treści w tym wiki, którym nie przyporządkowano licencji, podlegają licencji: Public Domain
Public Domain Donate Powered by PHP Valid HTML5 Valid CSS Driven by DokuWiki